Bieda v auguste

Print
PDF
There are no translations available.

Opäť sa opakuje situácia z minulého roku, že je nadmerné sucho a tento stav v nijakom pripade nežičí rastu nielen hubám. Cez to všetko, sme štamgasti a tak veríme aj v nemožné.

Jarmilina sobota

Print
PDF
There are no translations available.

Tak ako každý rok aj v tento sme mali výdatnú pomoc od našej rodinnej priateľky Jarmily. Ale žial v našom revíre nie sú ani v tento rok podmienky pre rast hubov optimálne. Avšak predsa len sme nejaké hríbky objavili. Je to však len bieda, biedovatá...

Bedle

Print
PDF
There are no translations available.

Po dažďových a horúcich dňoch sme v soboru s očakávaniami navštívili naše rajonisko, keďže zo spravodajstviev televízii sme boli namotivovaní z úspešných žatiev v Malackách a na východe. Lenže... V našom revíre to nie je tak jednoznačné ako v medializovaných. Už to vyzeralo na "prepadák", keď situáciu hríbovej prechádzky začali zachraňovať jedle-bedle. Tak sme aspoň trochu vyvážili nedostatok klasických hríbkov. Inak podmienky sa zdajú ideálne. Pomerne vlhko a teplo a aj v noci. Ale hríbky len veľmi pomaly vyrastajú..

2012 - Nová sezóna - prvé skromné hríbky

Print
PDF
There are no translations available.

Sucho, sucho a zase len sucho...Tento rok a hubová sezóna 2012 sa len veľmi pomaly rozbieha. Dažďu nie je dosť a keď aj zaprší, tak voda sa ani nedostane pod koruny stromov. Takmer v polovici júna, v sobotu, sme sa vydali preskúmať náš klasický hríbový revír - podjavorinský. Aj keď bolo takmer sucho predsa len sme niečo objavili. Zopár suchohríbkov, muchotrávky, plávky ale najmä skvelú úrodu hlivy, ktorá spracovávala takmer trojmetrový kmeň...tak tá nás dostala.

»

© flysk.sk pre Codify 2010 | All rights reserved. »