Ako na Holubyho Chate I.

Print
PDF
There are no translations available.

Sezónne motivačné reportáže z návštevy Holubyho Chaty v 2010 - 2012.

2.januára 2012.
V rámci udržovania zdravého ducha po koncoročných "leňošeniach" sme opäť aj z kraja ďaľšieho Nového roku vybehli na Javorinu a vdychovali jej životný rytmus. Pomerne nevľúdne počasie s nepríjemným vetrom, odchádzajúcim snehom a s ostatným zľadovatelým...nebolo dva krát príjemné. Pocitovo okolo - 3 °C plus nepríjemný vietor a nízka oblačnosť. Tak sme aspoň poobdivovali napredujúcu rekonštrukciu Holubyho chaty, ktorá už nadobúda jasný a sympatický charakter. Aj zimné motorové pracovné náradie bolo pripravené v pohotovosti. 

Svahy ale zívali prázdnotou a len kde-tu v zahmlenom povetrí plachtili "snowboardi na drakoch" a smelé a otužilé rodinky sánkárov...


13.augusta 2011.
Štandardne letná vychádzka do revíru Holubyho chaty, pomerne pokojné počasie okolo + 20 °C. Podľa stavu okolia chaty, pracovného zápolenia a fotozáberov si môžete urobiť "obrázok" o prebiehajúcej rekonštrukcii...Za povšimnutie stojí druhý obr. v poradí s pamätnou tabulou otočenou dole tvárou a s venčekom od Moravanov. V auguste je tiež vysokoaktuálna vývesná tabula - POKLADŇA - že akoby zimná recesia...?

Samozrejme, že zopár turistov udržovalo zdravý duch ale inak prázdno.


1. januára 2011.
Už niekoľko rokov po sebe tradične aj na Nový rok navštevujeme okolie Holubyho chaty. A tak takmer na pravé poludnie Nového roku 2011 s vetrom do tváre pri okolo - 8°C sme si "vyšlápli" do okolia chaty. V klasickom zahmleno-zmrzlom "šate" bola odená Holubyho chata a zdalo sa, že je ešte stále od leta v rekonštrukcii ale v zazimovanej polohe. Len kade-tade boli odložené rôzne súčasti z pôvodnej chaty.

Nikde ani živej duše...Ale asi to je tou Novoročnou zimnou dobou...


2. augusta 2010.
A takáto atmosféra vládla v lete na Holubyho chate. Nádherný letný deň okolo + 25° ... Rekonštrukcia chaty pomaličky nadobúda svoju prvú tvár ale inak "klídek a pohodička"...

Podobne ako v zime. Takmer ani živej duše...Ale to je pravdepodobne tou letnou dobou...

»

© flysk.sk pre Codify 2010 | All rights reserved. »