NÁSTENKA - pripravili sme pre vás...

- ďalšie fotoreportáže v menu  "GALÉRIA"  z Ukončenia leta v Cetune 2011...

- fotoreportáž v menu " GALÉRIA"  z Podkozinskej varešky 2011...

5. ročník - PODKOZINSKÁ VAREŠKA

Z radosťou Vám môžeme oznámiť, že v sobotu 2. augusta 2014 sa v obci Lubina časť Podkozince "Ohrada" bude konať už 5. ročník PODKOZINSKEJ VAREŠKY - majstrovstvá vo varení gulášov za každého počasia. Podujatie organizuje občianske združenie "Správa vodovodu Podkozince" a občania Podkoziniec. Srdečne Vás pozývame na výnimočné podujatie či už ako súťažiaci alebo ako návštevníci... Začiatok varenia je stanovený na 9,00 hod a finiš na 13,00 hod. Po tomto čase bude nezávislá porota hodnotiť kvalitu gulášov, najmä však vzhľad, chuť, hustota-konzistencia a kvalitu mäsa. Minimálne množstvo vareného gulášu je 5 litrov. Po vyhodnotení a vyhlásení výsledkov majstrovstiev bude ochutnávka gulášov pre verejnosť. Účastnícky poplatok je 5 € za súťažné družstvo.

Prihlásení účastníci majstrovstiev si sebou donesú : - kotlík a náradie na varenie, - suroviny na varenie gulášu, - jedinečný recept na výnimočný guláš, - chuť do súťaže.

Za účastnícky poplatok družstvo obdrží : vlastný stánok so stolíkom a stoličkou, - drevo na kúrenie pod kotlíkom, - pitnú vodu na varenie gulášu a umývanie, - 1 ks chlieb, - 10 ks plastových tanierov a 10 ks plastových lyžičiek.

Ďaľšie podrobnosti o majstrovstvách u p. Branislava ZNACHORA č. tel. 0918168626. Do 27. júla 2014 bolo do majstrovstiev prihlásených 31 tímov.

Tak poďme do toho Gulášoví Štamgasti !Wink

Javorina na Nový rok

V rámci udržovania zdravého ducha sme opäť aj z kraja ďaľšieho Nového roku vybehli na Javorinu. Štandardne pomerne nevľúdne počasie s vetrom, nedostatkom snehu a poľadovicou nebolo dva krát príjemné na popoludnajšiu prechádzku...Viac na KAM ÍSŤ / V REGIÓNE.

Pripravujeme

...reportáže v roku 2014 z našich sledovaných akcii Wink.

»

© flysk.sk pre Codify 2010 | All rights reserved. »